Wazektomia

W Centrum Medycznym VIP medical w Lublinie mamy przyjemność zaoferować Państwu zabieg wazektomii.

Wazektomia jest jedną z najbardziej niezawodnych metod trwałej antykoncepcji. Wazektomię przeprowadzamy u mężczyzn. Zabieg wazektomii polega na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów. W efekcie po wazektomii mężczyzna nie ma plemników w wytrysku. Popęd seksualny, zdolność do odbywania stosunków i satysfakcja z życia seksualnego (w tym możliwość przeżywania orgazmu) pozostają takie jak przed zabiegiem wazektomii. Jedyna różnica to taka, że mężczyzna po wazektomii nie może zapłodnić swojej partnerki seksualnej. Zabieg wazektomii trwa około 30 minut.

Zalety wazektomii

Wazektomia ma wiele zalet w porównaniu z innymi metodami antykoncepcji. Dzięki wazektomii mężczyzna ma całkowitą kontrolę nad swoją płodnością. Choć sam zabieg może wydawać się dość kosztowny, to jednak uwzględniając trwałość efektu okazuje się być jedną z najtańszych metod w przeliczeniu na rok stosowania. Przy przeciętnej częstości współżycia koszt antykoncepcji przy pomocy prezerwatyw to około 500 złotych rocznie. Doustne tabletki antykoncepcyjne kosztują średnio około 200 złotych rocznie zaś wewnątrzmaciczna wkładka antykoncepcyjna bez hormonów to mniej więcej 100-200 złotych na rok stosowania.

Częstość stosowania wazektomii

W Europie i USA częstość wazektomii wynosi od 10 do 20 % populacji mężczyzn w wieku rozrodczym.

Odwracalność wazektomii.

Wazektomię należy traktować jako trwałą metodę antykoncepcji. Odtworzenie ciągłości nasieniowodów jest możliwe lecz nie zawsze skuteczne. Zabieg może być kosztowny (ok 10 000$ w USA) a efekt końcowy niepewny (ok 55% w ciągu do 10 lat od wazektomii, ok 20% po więcej niż dziesięciu latach od wazektomii). Dlatego też doradzamy, szczególnie młodszym mężczyznom, rozważenie zamrożenia i przechowywania nasienia w banku nasienia celem jego ewentualnego wykorzystania do poczęcia dziecka jeśli zmienią się okoliczności i priorytety w tym zakresie.

Powikłania wazektomii

Wazektomia w Lublinie jest wykonywana w Centrum Medycznym VIP medical od kilku lat z bardzo dobrymi efektami. Jednak, jak każdy zabieg chirurgiczny, wazektomia może mieć skutki uboczne. Najbardziej typowe to: infekcja (ok 2% pacjentów), krwawienie i zespół bólowy po wazektomii (mniej niż 1% po 7 miesiacach od zabiegu).

Znieczulenie do wazektomii

Wazektomię przeprowadzamy w Lublinie w Centrum Medycznym VIP medical w miescowym znieczuleniu, techniką bezkrwawą, bez użycia igieł i noży. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Operujemy co miesiąc, w wyznaczonym wcześniej dniu. Wazektomię wykonujemy we współpracy z najbardziej doświadczonym w Polsce operatorem i pionierem wykonywania wazektomii w Polsce, doktorem Eugeniuszem Siwikiem z Warszawy.

Koszt wazektomii

Koszt antykoncepcji poprzez wazektomię jest mniejszy niż 100 złotych rocznie. Wazektomia jest świetną alternatywą w związku w którym kobieta nie może stosować hormonów antykoncepcyjnych (tabletki, plastry, implanty, zastrzyki, pierścienie) z powodu istniejących przeciwwskazań lub występujących skutków ubocznych.

Zapraszamy pary zainteresowane wazektomią do Centrum Medycznego VIP medical w Lublinie. Wykonujemy wazektomię najmniej inwazyjną metodą w Polsce.

Oferujemy Państwu najwyższą jakość w dobrej cenie